Serdecznie zapraszamy na spektakl zatytułowany „Trzy łyżeczki cukru” w wykonaniu Amatorskiego Teatru Towarzyskiego, na podstawie słuchowisk radiowego Ireneusza Andrzeja Iredyńskiego „Winda” i „Okno”. Spektakl wystawiamy w ramach cyklu „Scena Czarna”.
„Trzy łyżeczki cukru” to wyjątkowa opowieść o miłości, kryzysach i skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Ta niezwykła historia wciągnie widzów w wir emocji, ale i refleksji. Spektakl, opowiedziany w formie dialogów między kobietą a mężczyzną, ukazuje narodziny związku, a następnie jego trudne chwile. Tematem sztuki są skomplikowane relacje międzyludzkie oraz problemy, które mogą dotknąć każdego z nas.
W pierwszym akcie przeniesiemy się do windy, gdzie dwoje uwięzionych ludzi – kobieta i mężczyzna – z nudów snuje opowieść o możliwej historii ich życia. To pełne napięcia i humoru spotkanie staje się pretekstem do głębszych rozmów o marzeniach, nadziejach i obawach. W drugim akcie, po latach bycia razem, para zmaga się z kryzysem w związku. Ich rozmowa, pełna emocji i wzajemnych pretensji, przeradza się w kłótnię, do której pretekstem staje się okno w sąsiednim bloku, w które wpatruje się mężczyzna.
Czy ich miłość przetrwa próbę czasu? Czy uda im się znaleźć wspólny język i pokonać trudności?
Wystąpią: Elżbieta Kowalik i Mirosław Pietraś.
Reżyseria: Dariusz Boruch
Scenografia: Paweł Znamierowski
O Artystach:
Amatorski Teatr Towarzyski powstał w 2006 roku przy Stowarzyszeniu Kulturalno–Oświatowym „Węglin Północny” w Lublinie.
Przez teatr, w ciągu 16 lat jego działalności, przewinęło się już ponad 150 osób w różnym wieku i różnych profesji. Posiadających mniej lub więcej talentu aktorskiego, ale za to bardzo chętnych do działania. Członków teatru oprócz marzeń o scenie łączy miłość do żywego słowa, poprawnej polszczyzny, bogatego stroju i działania w grupie.
Do 2023 roku teatr ma na swym koncie 45 premier i ponad 290 przedstawień. Realizował sztuki między innymi Owidiusza, Szekspira, Moliera, Aleksandra Fredry, Antoniego Czechowa, Michała Bałuckiego, Zbigniewa Herberta czy Ireneusza Iredyńskiego, adaptacje własne prozy Jarosława Haszka, Melchiora Wańkowicza oraz programy kabaretowe z tekstami Mariana Hemara, Stefanii Grodzieńskiej, Jeremiego Przybory, Mariana Załuckiego oraz Wojciecha Młynarskiego.
Teatr prezentował się w Lublinie i w innych miejscowościach na terenie Polski oraz poza granicami kraju. Uczestniczył w kilku konkursach i przeglądach teatrów amatorskich, zdobywając nagrody i wyróżnienia.