Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, ul. Krańcowa 106
Główna siedziba instytucji zajmuje parter i piętro bloku mieszkalnego.
Do głównej siedziby można dostać się za pomocą transportu publicznego. W pobliżu są przystanki: Lotnicza, Łabędzia oraz Dulęby. Rozkład MPK jest dostępny na stronie: http://mpk.lublin.pl/index.php?s=rozklady.
Najbliżej instytucji można zaparkować naprzeciwko drzwi wejściowych. Najbliższe miejsce przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się w odległości około 50 metrów od drzwi wejściowych, przy sklepie Stokrotka (ul. Droga Męczenników Majdanka 32). Wykaz miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami w Lublinie znajduje się w linku: https://lublin.eu/gfx/lublin/userfiles/_users/l-tyzo/wykaz_miejsc_parkingowych.pdf
Przed drzwiami wejściowymi pojawia się utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach w postaci podwyższenia (wysokość około 10 cm). Podjazd przy podwyższeniu nie jest przystosowany dla osób poruszających się na wózkach przez wzgląd na zbyt małą poziomą przestrzeń manewrową na oraz przed pochylnią. Kolejnym utrudnieniem jest ażurowa gumowa wycieraczka na buty, umiejscowiona przed samymi drzwiami. W drzwiach jest próg o wysokości 2,5cm. Na parterze budynku znajduje się szatnia, sekretariat oraz sala warsztatowa (Galeria Krańcowa). W korytarzu podłoga wyłożona jest wykładziną. Wejścia do poszczególnych pomieszczeń na parterze nie mają progów. Aby dostać się do sekretariatu należy przejść przez Galerię. Sekretariat jest niedostępny dla osób poruszających się na wózkach ze względu na wąskie przejścia. Na I piętrze budynku znajdują się toalety, księgowość, kasa, trzy sale warsztatowe oraz pokój instruktorów. Aby dostać się na I piętro należy pokonać schody z poręczą z lewej strony. W budynku nie ma widny ani podnośnika. Toaleta nie jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami ruchu. W toalecie znajdują się dwie kabiny. W kasie znajduje się lada o wysokości 115 cm. Na stronie internetowej ddkbronowice.pl można zapłacić za wszystkie odpłatne zajęcia stałe lub zakupić bilety na wydarzenia kulturalne organizowane w głównej siedzibie lub filiach domu kultury.
Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28a
Filia DDK „Bronowice” mieści się w parterowym budynku w dzielnicy Tatary. Aby dostać się do filii trzeba przejść przez parking, przy którym nie ma chodnika. Przed drzwi instytucji można podjechać samochodem i zaparkować na miejscach parkingowych wzdłuż budynku. Najbliższe miejsce przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się w odległości około 50 metrów od drzwi wejściowych przy Fundacji Fuga Mundi (ul. Hutnicza 20B). Wykaz miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami w Lublinie: https://lublin.eu/gfx/lublin/userfiles/_users/l-tyzo/all/wykaz_miejsc_parkingowych.pdf
Do filii na Tatarach można dostać się za pomocą transportu publicznego. W pobliżu jest przystanek Dworzec Północny. Rozkład MPK jest dostępny na stronie: http://mpk.lublin.pl/index.php?s=rozklady.
Przed drzwiami wejściowymi jest pochylnia z poręczami z obu stron. Utrudnieniem jest ażurowa gumowa wycieraczka na buty umiejscowiona za drzwiami. W drzwiach jest próg o wysokości 1 cm.
W budynku znajduje się szatnia, galeria (Galeria w Pasażu), pracownie warsztatowe, pokój instruktorów oraz dwie toalety. Wejścia do poszczególnych pomieszczeń nie mają progów.
Toaleta nie jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchu.
Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8
Filia zajmuje parter i piętro budynku, który położony jest przy parkingu. Aby dostać się do filii trzeba przejść przez parking, przy którym nie ma chodnika.
Do filii na Kośminku można dostać się za pomocą transportu publicznego. W pobliżu są przystanki: Lotnicza, Olchowa oraz Kosmonautów. Rozkład MPK jest dostępny na stronie: http://mpk.lublin.pl/index.php?s=rozklady .
Najbliżej instytucji można zaparkować naprzeciwko drzwi wejściowych. Najbliższe miejsce przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się w odległości około 40 metrów od drzwi wejściowych przy ul. Olchowej 3 (blok mieszkalny). Wykaz miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami w Lublinie: https://lublin.eu/gfx/lublin/userfiles/_users/l-tyzo/all/wykaz_miejsc_parkingowych.pdf
Przed drzwiami wejściowymi pojawia się utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach w postaci podjazdu. Podjazd nie jest przystosowany dla osób poruszających się na wózkach przez wzgląd na brak poręczy po obu stronach i zbyt duży kąt nachylenia. Kolejnym utrudnieniem jest ażurowa gumowa wycieraczka na buty, umiejscowiona za drzwiami, która może utrudnić manewrowanie wózkiem. W drzwiach jest próg o wysokości 1,5 cm.
Na parterze budynku znajduje się szatnia, pracownie warsztatowe, toaleta przystosowana do osób z niepełnosprawnościami. Aby dostać się na I piętro należy pokonać schody. Wewnątrz budynku nie ma widny ani podnośnika. Na zewnątrz budynku znajduje się platforma przyschodowa, która prowadzi do sali kameralnej. Na I piętrze budynku znajduje się sala kameralna, pokoje instruktorów, pracownia plastyczna, gabinet dyrektora oraz toalety. Wejścia do poszczególnych pomieszczeń w budynku nie mają progów. Sala kameralna wyposażona jest w system wspomagania słuchu z pętlą indukcyjną.
Na parter można wejść przez drzwi ewakuacyjne, które znajdują się z boku budynku. Drzwi ewakuacyjne są dostępne dla osób poruszających się na wózkach.
Pracownie Kultury Dziesiąta, ul. Zbigniewa Herberta 14
Filia DDK „Bronowice” mieści się w pasażu usługowo-handlowym w dzielnicy Dziesiąta. Wejście do domu kultury jest od ul. Zbigniewa Herberta, obok saloniku pikarniczego oraz stomatologa.
Do filii na Dziesiątej można dostać się za pomocą transportu publicznego. W pobliżu jest przystanek Młodzieżowa. Rozkład MPK jest dostępny na stronie: http://mpk.lublin.pl/index.php?s=rozklady.
W budynku znajduje się szatnia, trzy pracownie warsztatowe, pokój instruktorów oraz dwie toalety. Wejścia do poszczególnych pomieszczeń nie mają progów.
Jedna z toalet jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Jest wyposażona w uchwyty z obu stron toalety i umywalki oraz system przyzywowy.