W piątek, 31 maja 2019 roku, z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, o godzinie 19:00, w Pracowniach Kultury Maki zapraszamy na widowisko teatralno-muzyczne "Moniuszko Kabaretowo"!
Jak łączą się ze sobą pieśni romantyków i satyra sprzed 60 lat? Na to pytanie odpowiada miniatura muzyczno-teatralna „Moniuszko Kabaretowo”, oparta na kanwie oryginalnie zaaranżowanych utworów Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza i Stanisława Niewiadomskiego, oraz piosenek spod pióra duetu Jerzy Wasowski – Jeremi Przybora. W lekko prowadzonym scenariuszu nakładają się na siebie humor i sentyment, minimalizm i ekspresja, pieśń i piosenka.
Sprzedaż biletów na widowisko "Moniuszko Kabaretowo" rusza 11 lutego 2018 r. o godzinie 12:00 on-line, a także w kasie DDK „Bronowice" (ul. Krańcowa 106, I piętro) w godzinach jej pracy.
Cena biletu: 20 złotych (honorujemy zniżkę 10% z Lubelską Kartą Seniora)
Sprzedaż biletów zakończona
W dniach od 1 do 10 każdego miesiąca, kasa czynna jest w godzinach od 12:00 do 19:00,
w pozostałe dni robocze - w godzinach od 12:00 do 15:00.
Odbiór biletów kupionych on-line możliwy będzie w kasie DDK do 30 maja oraz godzinę przed spektaklem w Pracowniach Kultury Maki po okazaniu maila potwierdzającego zakup z dokonaniem płatności.
O spektaklu:
Miniatura "Moniuszko Kabaretowo" to przedstawienie, które zabiera widzów w podróż w przeszłość. Rytm tej podróży wyznaczą melodie autorstwa polskich kompozytorów. Dobrze znane utwory zostaną przedstawione w zupełnie nowych aranżacjach. Wybrzmią dzięki fortepianowi, skrzypcom i klarnetowi. I muzycy, i aktorzy, zarówno wzruszą, jak też rozbawią oglądających. Spektakl obejrzeli już widzowie wielu zakątków Lubelszczyzny
W spektaklu występują:
jako Kobieta Wrażliwa – Natalia Skipor,
jako Kobieta Temperamentna – Mariola Zagojska,
jako Mężczyzna Frywolny – Piotr Bublewicz,
jako Łącznik – Karol Furtak,
oraz zespół instrumentalny w składzie:
skrzypce – Magdalena Maciąg,
klarnet – Krzysztof Pachla
fortepian – Agnieszka Schulz-Brzyska.
Scenariusz i reżyseria – Urszula Lewartowicz
Aranżacje – Agnieszka Schulz-Brzyska
Oprawa graficzno-scenograficzna – Zuzanna Faliszewska