Serdecznie zapraszamy na pierwszy koncert z nowego cyklu „Strefa Młodej Muzyki”! Jest to projekt stworzony z myślą o muzykach związanych z Lublinem. Na naszej scenie wystąpią zespoły i soliści prezentujący swoje talenty wokalne i instrumentalne. Podczas koncertów Sceny Młodej Muzyki Pracownie Kultury Tatary zamienią się w kameralną salę, goszczącą wyjątkowych artystów oraz niepowtarzalną publiczność.
W środę, 18 października 2023 roku, o godzinie 18:00 zaprezentujemy koncert projektu Anna Banaś Quintet, zatytułowany „O miłości wszelakiej”! Będzie to wieczór autorskich piosenek Anny Banaś, które utrzymane są w stylistyce muzyki rozrywkowej z elementami jazzu. Publiczność będzie mogła usłyszeć utwory, których główną tematyką jest miłość – choć nie tylko w kontekście relacji romantycznej.
Skład zespołu: Anna Banaś (wokal), Patryk Czyżewski (piano), Maksim Shilikov (bas), Jan Dybalski (perkusja) i Piotr Gajdosz (chórek)
Na koncert obowiązuje rezerwacja bezpłatnych wejściówek za pośrednictwem systemu on-line. Ilość miejsc jest ograniczona.
Rezerwacja miejsc zakończona
O Artystach
Anna Banaś – młoda artystka pochodząca z Tomaszowa Lubelskiego. Wokalistka, songwriterka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tomaszowie Lubelskim, Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia w Lublinie, studentka studiów magisterskich na kierunku Jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczestniczka wielu koncertów, warsztatów artystycznych i nagrań. W lipcu powstała jej pierwsza autorska EP-ka „Anna” dzięki projektowi Studio Lublin.
Patryk Czyżewski – pianista, aranżer, kompozytor, edukator, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Współtwórca wielu projektów muzycznych od jazzu po muzykę popularną. Akompaniator nagradzany na konkursach krajowych oraz międzynarodowych. Jako muzyk sesyjny zapraszany do programów radiowych oraz telewizyjnych. Współpracował w różnych projektach z plejadą znakomitych polskich i zagranicznych muzyków jazzowych czy sceny fusion.
Jan Dybalski – młody, zdolny perkusista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. R. Twardowskiego w Puławach w klasie perkusji Piotra Wróblewskiego. Swoją karierę muzyczną rozpoczął bardzo wcześnie, głównie za sprawą talentu, wyczucia muzycznego oraz umiejętności profesjonalnego odnalezienia się w sekcjach rytmicznych wielu różnorodnych zespołów muzycznych. Ukończył studia licencjackie oraz magisterskie na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Lublinie.
Maksim Shilikow – basista, muzyk sesyjny, ambitny student Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, zawodowy muzyk oraz laureat międzynarodowych konkursów muzycznych. W swojej karierze muzycznej grał z wieloma muzykami. Ukończył studia na kierunku jazzowym w college'u muzycznym na Białorusi oraz studia licencjackie na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Lublinie.
Piotr Gajdosz – wokalista, muzyk sesyjny, instruktor wokalny, songwriter. Pierwsze muzyczne kroki stawiał w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu, grając na skrzypcach. Brał udział w różnego rodzaju koncertach zarówno klasycznych, jak i rozrywkowych. Uczył się wokalu klasycznego w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie na Wydziale Wokalno-Aktorskim, a następnie ukończył studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, również na kierunku wokalno-aktorskim. Ukończył także Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, otrzymując tytuł magistra sztuki.